Joga z olejkami

pudelko olejkow

Ten niezwykły trening ciała i duszy, jakim bez wątpienia jest joga, można wspierać na wiele sposobów. Można wyposażyć się w odpowiednio twardą matę, a także kupić strój, który zapewni nam odpowiedni komfort w trakcie wykonywania kolejnych asanów. W okresie wiosenno-letnim możemy rozważyć także ćwiczenia w plenerze – w otoczeniu, które będzie sprzyjać naszej koncentracji oraz samodoskonaleniu się zgodnie z zasadami tej starożytnej praktyki. Szczególnie jeżeli uprawiamy jogę w domu bądź na sali, naszą praktykę możemy wesprzeć stosując także olejki eteryczne.

Nowa kolekcja olejków eterycznych DoTerra Yoga

Zgodnie z zasadami aromaterapii wybrane zapachy mogą wpływać na wydzielanie przez nasze ciało konkretnych hormonów, które mogą powodować stan euforii czy też odprężenia. Warto przy tym zauważyć również, że zapachy w formie olejków eterycznych wprowadzamy do naszego organizmu przez drogi oddechowe, a oddech – jego trening i stosowanie odpowiednich technik oddychania są kluczowe dla efektywności wykonywanych przez nas ćwiczeń oraz osiągania jedności między naszym ciałem a duszą poprzez treningi jogi.

Marka DoTerra we współpracy z Eleną Brower, nauczycielką jogi, autorką serwisu Teach.yoga oraz książki “Art of Attention”, a przy tym jednocześnie Blue Diamond w szeregach marki, stworzyła kolekcję dedykowaną właśnie osobom praktykującym jogę. Kolekcja ta składa się z trzech mieszanek olejków eterycznych.

DoTerra Arise Enlightening Blend

Mieszanka ta to połączenie grejpfruta, cytryny, osmantysa oraz jodły syberyjskiej na bazie frakcjonowanego oleju kokosowego. Jej wyjątkowo świeży zapach ma zachęcać do działania.

DoTerra Anchor

Zapach ten określany jest jako mieszanka stabilizująca. Do jej stworzenia wykorzystane zostały olejki eteryczne pozyskane z lawendy, drzewa cedrowego i sandałowego, a także z cynamonu, kadzidełka, czarnego pieprzu oraz paczuli. W tym przypadku bazą również jest olej kokosowy.

DoTerra Algin Centering Blend

Ostatnia z mieszanek ma świeży, ziołowy zapach, który zawdzięcza połączeniu mięty pieprzowej z bazylią, geranium oraz kwiatem jaśminu.